Architect: Arcas Architecten
Geanodiseerd aluminium maatwerk in donkerbrons voor Triangle Vert in Knokke-Heist
Voor een appartementsgebouw in Knokke, ontworpen door Arcas Architecten, verzorgde RTEK het aluminium maatwerk in de natuurstenen gevel. De gevels van 7 luxueuze appartementen werden afgewerkt met fijne aluminium accenten: raamdorpels en gebogen bekleding aan de terrassen in donkerbrons geanodiseerd aluminium. Dit alles met als doel de natuursteen strak en droog houden.
Weerbestendig geanodiseerd aluminium
Men koos voor geanodiseerd aluminium in donkerbrons. Bij anodisatie wordt de kleur in de toplaag/kern van het matetiaal zelf voorzien, waardoor de originele structuur van het oppervlak zichtbaar blijft en het aluminium meteen beschermd is tegen corrosie, omdat het anodisatieproces het aluminium voorziet van een beschermende oxidelaag. Ideaal voor gebouwen aan de kust.
Fijn plooi- en maatwerk
RTEK plooide de dorpels onder de ramen op maat en voorzag gebogen aluminium bekleding aansluitend op de glasbalustrades. De stukken werden uitgeponst, waarna lippen en plooien werden aaneen gelast tot één geheel. Ook het naambord van de residentie, Triangle Vert, werd uit het aluminium geponst. Een stijlvolle oplossing voor dit prominente hoekpand in centrum Knokke.
Functioneel: gecontroleerde afwatering
De belangrijkste functie van de dorpels is er een die je niet ziet. Ze zijn zo geplooid dat het regenwater niet over de natuursteen gevel loopt, maar afdruipt van de aluminium dorpels. Een oplossing die voorkomt dat er donkere strepen onder de ramen ontstaan door het regenwater.
Het resultaat is een gevel waarin je het aluminium nauwelijks opmerkt. “Het valt niet op, maar dat wil zeggen dat het goed gedaan is.” Dat is precies de maatstaf: maatwerk dat zijn werk doet zonder de architectuur te overstemmen.
Vraag offerte
